Publikacje

[publikacje][slideshow]

Melania Trump i Michelle Obama w wielkim stylu podczas inauguracji

Zdjęcie: Washington Post
Melania Trump w garsonce Ralpha Laurena w dniu inauguracji
Zdjęcie: AP
Dziś jest historyczna chwila w dziejach USA, a jedną z historycznie najważniejszych postaci tego dnia jest pierwsza dama Melania Trump. Jest pierwszą imigrantką, która została pierwszą damą od czasów Louisy Adams (żony Johna Quincy Adamsa). Melania Trump pokazuje swoją amerykańską dumę pojawiając się na inauguracji w szytym na miarę komplecie z kolekcji Ralpha Laurena. Jednak nie jest to pierwszy przypadek, gdy została przyłapana w kreacji od jednego z najlepszych projektantów w Stanach: Nosiła już czarny kombinezon z wiązaniem Laurena    w czasie ostatniej debaty, a następnie asymetryczną wersję tego samego looku w bieli w czasie nocy wyborczej. Kiedy o Hillary Clinton    rozniosła się pogłoska, że także może pojawić się w Laurenie, ze strony Trump była to wiadomość jedności i wielokulturowości.

Niebieska spódnica, dopasowane rękawiczki, schludna kopertówka i szpilki  przypominały o elegancję Jacqueline Kennedy na inauguracji prezydenta Kennedy'ego w roku 1961. Krój garsonki był z pewnością ukłonem w stronę wyrafinowania lat 60-tych: Kokonowy żakiecik z rękawami 3/4 i krój do kolana to hołd dla Olega Cassiniego, ulubieńca Kennediego.

Michelle Obama opuszcza biały dom w klasycznym stylu

Zdjęcie: AP
Chociaż ustępująca pierwsza dama Michelle Obama okazała się być arbitrem stylu w trakcie swej ośmioletniej „kadencji”, decyzja co do tego co ubrać w ostatnich godzinach w Białym Domu nie mogła należeć do najłatwiejszych. Jednak kiedy pojawiła się z mężem prezydentem Barackiem Obamą Waszyngtonie, aby pozdrowić nową pierwszą rodzinę przed inauguracją dziś rano, było już jasne, że znalazła doskonałe rozwiązanie. Stonowana i zrelaksowana Obama zeszła po schodach w klasycznej bordowej  sukni, która przypomniała o pierwszych damach z przeszłości. Bez zbędnych akcesoriów i we włosach ściągniętych w gładki kok, pokazała bez wątpienia bardziej subtelne podejście do pożegnania.
Dzięki minimalistycznie podkreślającemu talię paskowi i parze klasycznych czółenek jak zwykle wyglądała odpowiednio do okazji. Poprzez mały pocałunek z mężem, 44 pierwsza dama podkreśliła swoją pozycję z klasą i opanowaniem. Była to gorzka chwila, ale jak zawsze, Michelle sprostała jej w prawdziwym stylu.
Zdjęcie: AP

Brak komentarzy:

Styl życia

[styl życia][btop]

Moda i kreacje

[moda][btop]

Blogowanie, ciekawostki, szablony

[blogowanie][grids]

Kulinaria

[kulinaria][stack]

Uroda i pielęgnacja

Gadżety, elektronika i technika

Dom i ogród

Sport i fitness

Muzyka i sztuka